



Rodzaj
Cena
-
od
do
Cienie do powiek

14,91 zł
Cena regularna:
16,09 zł

15,39 zł

21,79 zł
Cena regularna:
39,99 zł

45,04 zł
Cena regularna:
55,79 zł

35,72 zł
Cena regularna:
38,99 zł

35,72 zł
Cena regularna:
46,09 zł

14,05 zł
Cena regularna:
20,59 zł

21,66 zł
Cena regularna:
25,89 zł

41,21 zł
Cena regularna:
50,82 zł

6,83 zł
Cena regularna:
7,79 zł

6,83 zł
Cena regularna:
7,69 zł

6,83 zł
Cena regularna:
7,59 zł

13,88 zł
Cena regularna:
18,59 zł

15,16 zł
Cena regularna:
20,29 zł

15,16 zł
Cena regularna:
20,29 zł

15,16 zł
Cena regularna:
20,29 zł

15,16 zł
Cena regularna:
20,29 zł
Cień do powiek dopełnia obrys oka i jest niezbędny do wykonania makijażu.
Zwany kosmetykiem kolorowym, nakładanym na powieki składa się z taklu, tlenku tytanu, kaolin oraz mieszaniny pigmentów, perły kosmetycznej, a nawet substancji zapachowych. Zawsze dobiera się go do karnacji skóry, koloru oczy oraz włosów.
Cień do powiek — dopasowanie do karnacji, koloru oczu i włosów
Jeśli cera jest bardzo jasna, brzoskwiniowa najlepiej prezentują się na niej cienie brązowe — od jasnego po ciepły orzechowy, aż po chłodną ciemną czekoladę. Mając cerę oliwkową, warto zainwestować w cienie o głębokiej barwie: szmaragdowej zieleni, śliwki, granatu, szarości, brązu lub szafiru. Dobrym rozwiązaniem będzie cień czarny rozświetlony perłowym blaskiem lub z domieszką brokatu. Przy karnacji w odcieniu ciepłego brązu warto postawić na miedziany brąz, złoto, granatowy, turkusowy, a nawet fioletowy. Najlepszym rozwiązaniem dla karnacji ciemnej w dziennym makijażu będzie odcień miedzi i brązu, natomiast do wieczornego makijażu można dobierać kolor rubinowy, szmaragdowy lub szafirowy. Dla młodych dziewcząt z ciemną karnacją polecane są róż, ciepłe tonacje czerwieni lub błękitu.
Nie tylko karnacja powinna mieć wpływ na dobór cienia do powiek, ale równie ważny jest kolor oczu. Mając niebieskie oczy, wybieraj zimne odcienie szarości, bieli, khaki, czekolady lub karmelowy brąz. Pasować będą także pastelowe odcienie fioletu i jasnego różu. Cień do powiek niebieski też będzie dobrze wyglądać, ale tylko pod warunkiem, żeby był jaśniejszy niż kolor oczu. W przypadku oczu zielonych doskonale podkreślą głębie spojrzenia róże, brązy i fiolety, w tym lila, lawenda, wrzos, oberżyna i śliwka. W makijażu dziennym warto stosować delikatne beże lub róże połączone z brązem. Cienie do powiek fioletowe, grafitowe, granatowe, oliwkowe, pistacjowe i złote sprawdzą się u posiadaczek brązowych oczu. Do piwnych oczu w makijażu dziennym dobieraj cienie miedziane i brązowe, a na wieczór mocne odcienie fioletu lub czerwieni.
Cień do powiek powinien komponować się także z kolorem włosów. Dla blondynek doskonałym rozwiązaniem będą cienie koralowe i ciemnoszare. Do włosów ze złotymi akcentami najlepsze będą cienie złote lub ze złotymi drobinkami. Przy włosach rudych warto dobierać cienie zielone lub khaki. A jeśli masz ciemne włosy, stawiaj na cienie zielone, fioletowe, brązowe, turkusowe, szare, granatowe, złote i w kolorze fuksji.
Cienie do powiek — różne rodzaje
Ze względu na konsystencję cienie do powiek dzielą się na trzy rodzaje:
- prasowane
- sypkie
- i w płynie.
Cienie prasowane są najbardziej uniwersalne, wybierane przez kobiety najczęściej ze względu na łatwość nakładania i rozcierania. Ich aplikacja jest szybka i prosta.
Cienie sypkie to czyste minerały dostępne w niezliczonej palecie barw. Przez to, że są mocno napigmentowane, a przy tym niezwykle wydajne, ponieważ wystarczy dosłownie odrobina, aby kolor na powiekach był bardzo wyrazisty. Niestety dosyć często się osypują, dlatego warto na skórze pod oczami nałożyć grubą warstwę pudru, którą będzie można usunąć po wykonaniu makijażu wraz z ewentualnymi resztkami cienia.
Cienie w płynie, kremie lub kredce łatwo się nakłada, choć należy pamiętać, że mogą się one zbierać w załamaniu powiek.
Cienie do powiek dzieli się też ze względu na efekt jaki można nimi osiągnąć:
- matowe
- połyskujące
- błyszczące.
Cienie matowe w neutralnych kolorach (beże, brązy i szarości) podkreślają urodę, nadają oku odpowiedniego kształt. Można stosować je na co dzień.
Cienie połyskujące zdecydowanie powinny być stosowane z dużym umiarem, ponieważ zbytnio eksponują widoczne już zmarszczki.
Cienie błyszczące nadają się do podkreślenia łuku brwiowego, są dobrym rozwiązaniem na wyjściach na różne okazje np. ślub czy bal sylwestrowy.
Cień do powiek — czego nie powinien zawierać
Kupując cień do powiek, zwróć uwagę na jego skład, nie powinno w nim być wody, substancji tłuszczowych (naturalnych ani syntetycznych), w tym silikonów, alkoholi, olejów roślinnych, wosków, substancji alergizujących ani innych substancji będących pożywką dla bakterii.
Zapoznaj się z naszą ofertą cieni do powiek i wybierz te, które najbardziej dopasują się do Twojej urody.