



Producent
Rodzaj
Cena
-
od
do
Olejki do pielęgnacji włosów

33,29 zł

23,89 zł

18,59 zł

11,49 zł

11,49 zł

11,49 zł

11,49 zł
Nawilżone, odżywione i pełne blasku włosy to Twoje marzenie, możesz je spełnić dzięki aplikacji olejków na włosy. Sięgaj po dostępne w ofercie naszego sklepu olejki i odmień wygląd Twoich włosów.
Olejki do włosów można stosować na wiele sposobów, w tym dla odżywienia suchych włosów, nadawania blasku i wygładzenia podczas stylizacji włosów, wsparcia regeneracji i odbudowy mocnych włosów w przypadku włosów wysuszonych i z mikrouszkodzeniami. Ich skład sprawia, że łuska włosa zamyka się, a przez to jest on mniej podatny na uszkodzenia i znacznie silniejszy, od cebulek aż po same końce.
Olejki do włosów — różne rodzaje
Wśród olejów naturalnych stosowanych w pielęgnacji włosów należy wymienić oleje nasycone, wielonienasycone i jednonienasycone. Nasycone oleje to masło kakaowe i olej palmowy, wielonienasycone to olej z orzechów włoskich, olej słonecznikowy i olej sojowy, natomiast przypadku jednonienasyconych chodzi o olej migdałowy, olej rzepakowy i oliwę z oliwek. Kolejnym aspektem jest dobór olejków do łuski włosa, a właściwie stopnia jego porowatości, w następstwie czego wyróżniamy włosy wysokoporowate, niskoporowate i średnioporowate. Każdy z tych rodzajów wymaga zastosowania preparatów z zupełnie innej grupy. W pielęgnacji włosów wysokoporowatych kręconych i puszących się oraz suchych i zniszczonych najlepiej sprawdzą się olej z wiesiołka, pszenicy, orzechów włoskich, komosy, pestek winogron, czarnuszki, amarantusa, soi, awokado, orzechów laskowych, słodkich migdałów, rycynowy, kukurydziany, lniany, słonecznikowy, makowy, konopny i arachidowy. Natomiast włosy niskoporowate są proste, zdrowe, długo schną i nie są podatne na zabiegi stylizacyjne, tutaj warto sięgać po olej kokosowy, palmowy, rycynowy, słonecznikowy, babassu, lniany, masło kakaowe lub masło shea. Średnioporowate włosy są falowane, puszą się i łatwo się je stylizuje, tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie olejku rycynowego, oleju słonecznikowego, jojoba, lnianego, z kiełków pszenicy i z pestek winogron.
Olejki do włosów — ich właściwości
Wybór rodzaju olejku powinien być pokierowany potrzebami włosów, w przypadku włosów z problemem łupieżu sprawdzi się olejek kokosowy, do włosów wypadających najlepszy będzie olejek jojoba, dla włosów grubych z nadmiernie zniszczoną strukturą olejek arganowy, uzupełniający porowate ubytki we włosach, a dla włosów suchych, łamliwych i szorstkich polecany jest olejek z opuncji figowej. Olejki te zapewniają włosom odpowiedni poziom nawilżenia, doskonale zabezpieczają końcówki. Zawierają mnóstwo witamin, minerałów i lipidów i wspierają moc struktury włosa, co ułatwia zapuszczanie silnych i zdrowych włosów.
Olejowanie włosów — odżywczy zabieg pielęgnacyjny dla włosów oraz skóry głowy
Olejowanie włosów można wykonywać na dwa sposoby, na sucho i na mokro W sposobie „na sucho” olejek w znacznej ilości nakłada się od skóry głowy przez całą długość włosów aż po końcówki i pozostawia od 15 minut wzwyż. W niektórych przypadkach warto wzmocnić działanie olejku poprzez zapewnienie źródła ciepła. Drugą opcją „na mokro” jest nakładanie niewielkiej ilości kosmetyku w celach stylizacji, czyli nadania blasku bez dodatkowego obciążania.
Zachęcamy do przejrzenia dostępnej w naszym sklepie oferty olejków do włosów, systematycznego ich stosowania w trosce o piękny i zdrowy wygląd włosów.