



Rodzaj
Cena
-
od
do
Kremy na noc do twarzy

31,19 zł

24,29 zł

32,21 zł
Cena regularna:
33,39 zł

32,89 zł

32,69 zł

31,93 zł
Cena regularna:
41,19 zł

26,29 zł

53,14 zł
Cena regularna:
65,53 zł

55,79 zł

55,79 zł

36,92 zł
Cena regularna:
45,53 zł

36,92 zł
Cena regularna:
45,53 zł

36,92 zł
Cena regularna:
45,53 zł

37,02 zł
Cena regularna:
50,09 zł

23,74 zł
Cena regularna:
26,79 zł

13,70 zł
Cena regularna:
15,39 zł
Sekrety skutecznej pielęgnacji skóry kremem na noc
O kremie na dzień i na noc wiedzą wszystkie nowoczesne panie, którym nie jest obojętny ich wygląd. Jednak w natłoku współczesnych obowiązków znaczenie tego ostatniego jest znacznie niedoceniane lub całkowicie ignorowane. Powstaje zatem pytanie: do czego służy krem na noc? Jeżeli zobaczycie, że wasza znajoma przez długi okres ma piękną zadbaną skórę twarzy to pomyślicie, że często chodzi po salonach kosmetycznych i że wydaje majątek na elitarne zabiegi spa bo w gruncie rzeczy tak mogłoby się wydawać, a wcale tak nie musi być. Równa, zdrowa i zadbana skóra twarzy, wiele Pań zawdzięcza to stosowaniu kremu na noc. Regularne stosowanie dobrze dobranego produktu kosmetycznego po wieczornej pielęgnacji daje często świetny efekt.
Cel i cele wieczornej pielęgnacji skóry twarzy
Aby zrozumieć mechanizm działania kremu na noc, spróbujmy dowiedzieć się, jak „działa” ludzka skóra w ciągu doby. Jej aktywność biologiczna zależy od wielu czynników i zmienia się wielokrotnie w ciągu 24 godzin.
Po przebudzeniu uruchamiane są reakcje ochronne w organizmie wzrasta nam poziom kortyzolu we krwi, który naturalnie w naszym organizmie tłumi procesy zapalne dlatego między innymi podczas choroby w porze wieczornej czujemy się gorzej bardziej kaszlemy lub podskakuje nam temperatura. Ten czynnik w następnie zapewniają niezbędną odporność na zewnętrzne niekorzystne czynniki (alergeny, kurz, brud).
Rano twarz należy umyć i przygotować do aplikacji produktów kosmetycznych lub dekoracyjnych (makijaż). Skóra przez cały dzień narażona jest na agresywne promieniowanie ultrafioletowe, a w okresie zimowym cierpi na zimno, wiatr i wilgoć, opady śniegu i deszczu, który zawiera często niezdrowe substancje z miejskich kominów i rur wydechowych samochodów. Przy takim obciążeniu konieczna jest skuteczna odbudowa, regeneracja i odnowa skóry. Zabiegi na skórze najlepiej wykonywać w spokojnym, zrelaksowanym stanie, na przykład przed pójściem spać. Zrozumienie potrzeby wieczornej pielęgnacji to odpowiedź na pytanie, czy należy stosować krem na noc.
Na podstawie licznych badań przeprowadzonych przez naukowców i kosmetologów udowodniono, że składniki kremu pielęgnacyjnego wchłaniają się najlepiej w godzinach wieczornych. Składniki najefektywniej wprowadzane są w reakcje biochemiczne, które stale zachodzą w naskórku. Jednocześnie nasilają się procesy metaboliczne, co skutkuje produkcją nowych, młodych komórek przez organizm ludzki. Regeneracja jest łatwiejsza i szybsza, przyczyniając się tym samym do zachowania młodości i urody.
W jakim wieku należy zacząć stosować krem na noc?
Obalając zakorzeniony stereotyp, zauważamy, że intensywna pielęgnacja nie jest potrzebna bynajmniej tylko dojrzałym kobietom. Skład kremu na noc dobierany jest w zależności od wieku i „potrzeb” skóry. W każdym okresie życia rozwiązuje różne problemy. Krem na noc jest częścią codziennej pielęgnacji skóry i warto go kupować razem z innymi produktami do pielęgnacji twarzy. Jedyną różnic jest to, że do 30 roku życia składniki nawilżają i odżywiają komórki, a w wieku dojrzałym intensywnie odbudowują (odnowa, tonizacja, odżywienie, ochrona).
Ważne! Wskazane jest, aby nie stosować kremów na noc o innych porach dnia, zastępując je innymi produktami kosmetycznymi.
Czynniki wpływające na wybór kremu na noc
Aby podjąć właściwą decyzję, musisz dobrze przestudiować własną skórę. Polecamy skoncentrować się na linii kosmetyków, które już posiadasz i które z czasem zostały przez Ciebie przetestowane. Konieczne jest dobranie kremu do indywidualnego rodzaju skóry. Jednocześnie należy pamiętać, że często konsystencja środka na noc jest gęstsza i bardziej pożywna niż ta na dzień. Na początku aplikacja może nawet powodować dyskomfort. Nie przestawaj go używać z tego powodu. Odżywianie, nawilżenie i nasycenie skóry użytecznymi składnikami to główne cele nocnej pielęgnacji.
Ważne! W przypadku cery mieszanej lub ze skłonnością do błyszczenia (tłustą) najlepiej wybrać lekką, dobrze wchłaniającą się konsystencję. Najlepiej przystosowane są osoby z normalnym typem skóry. Stosuj preparaty na noc w zależności od pory roku i okoliczności. Wrażliwa, sucha, starzejąca się skóra będzie wymagała gęstych kremów, bogatych w składniki odżywcze. Zapewni lepszą pielęgnację i ochronę.
Dobry krem na noc to skuteczne rozwiązanie takich problemów jak nawilżenie, odżywienie i odnowa skóry. Jedno krem powinien przywracać i odnawiać komórki tak bardzo, jak to możliwe w okresie snu. Innymi słowy, wybrany krem na noc przyniesie widoczne rezultaty, poprawiając wygląd twarzy.
Jak nakładać krem na noc?
Dobrze dobrany krem nie powinien powodować dyskomfortu, wysypki, obrzęku, podrażnienia. Aby go nałożyć, należy najpierw usunąć resztki makijażu i innych produktów kosmetycznych. Skóra twarzy powinna być umyta.
Optymalny czas zastosowania kremu na noc to co najmniej 30 minut przed pójściem spać. Jest to wystarczający okres, w którym produkt wchłania się w skórę. Po pół godzinie istniejący nadmiar można usunąć jednorazową serwetką.
Fakty i mity o kremie na noc
Możesz przeczytać wielu informacji o działaniu kremu na noc, który nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Rzućmy okiem na niektóre z najczęstszych mitów i dowiedzmy się, jak naprawdę wygląda sytuacja:
1. Skóra musi „oddychać”, a produkty na noc uniemożliwiają jej pełnienie tej funkcji. To jest mit!
Nowoczesne kremy na noc mają ulepszoną formułę, odpowiednio dobrana konsystencję i inny mechanizm działania oraz składniki, które przyczyniają się do wzmocnienia skóry, przyciągają i wchłaniają tlenu, nie zakłócają wymiany gazowej.
2. Skóra nie potrzebuje nawilżającej pielęgnacji w nocy. Kolejny mit!
Pełny odpoczynek (sen) trwa około 8 godzin. W tym dość długim okresie komórki tracą część swojego naturalnego nawodnienia, więc zawsze go brakuje. Krem na noc ma za zadanie dobrze poradzić sobie z tym problemem. Wspomaga również usuwanie toksyn.
3. Stężenie i intensywność działania kremów na dzień i na noc są takie same. To przekonanie jest również błędne.
Oddziaływanie na powierzchnię skóry w nocy jest spowodowane silnymi aktywnymi odczynnikami, które przyczyniają się do doskonałej regeneracji. Obejmują one:
- przeciwutleniacze. Na przykład zwiększone „robocze” stężenia witaminy A (retinolu)
- przyspieszają wzrost nowych komórek, odnawiają teksturę i koloryt skóry;
- kwas hialuronowy. Doskonale nawilża, niweluje drobne zmarszczki;
- kwas glikolowy. Związek wyrównuje powierzchnię skóry, usuwa martwe komórki, rogowacenie.
Bardzo ważne jest, aby wykluczyć alergię na niektóre składniki kremu na noc! Przed aplikacją kremu należy nałożyć niewielką ilość kremu na nadgarstek, aby sprawdzić reakcję. Jeżeli pojawi się wysypka, zaczerwienienia, krostki wówczas należy nie stosować takiego kremu