Dobre rady

Warto wiedzieć

środa, 26 sierpień 2020 18:16

Czym nakładać podkład? Wybierz najlepszą metodę!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czym nakładać podkład? Wybierz najlepszą metodę!
   
|||| |||| ||||

Pędzel, gąbka, a może szczoteczka? Akcesoriów do wyboru mamy sporo, nic więc dziwnego, że wiele z nas czuje się zagubiona mnogością możliwości i zastanawia się, który ze sposobów jest najlepszy. Jak to zwykle bywa, odpowiedź nie jest jednoznaczna i brzmi: to zależy.

Jak zapewne zauważyłaś, używając różnych narzędzi do nakładania make-upu uzyskujesz różne efekty. Dodatkowo, niektóre z nich sprawdzają się najlepiej przy określonym typie podkładu. Przy wyborze metody aplikacji warto więc zwrócić uwagę, jaki posiadamy kosmetyk i zastanowić się, na jakich rezultatach nam zależy. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom najpopularniejszych opcji.

Dłonie

Są oczywistym i pierwszym wyborem. Ale czy każdy podkład nałożony w ten sposób będzie dobrze współgrał ze skórą?
Aplikacja palcami sprawdza się w przypadku, gdy chcemy uzyskać naturalny efekt i nie potrzebujemy mocnego krycia. W ten sposób nałożymy też podkład najszybciej - ale i mniej równomiernie. Dlatego najlepszym produktem będzie tu lekki podkład lub krem bb, które dość łatwo się rozprowadzają i nie wymagają dużej uwagi i precyzji. Zdecydowaną zaletą tej metody jest pełne wykorzystanie produktu - nie zostanie on częściowo zmarnowany, jak w przypadku pędzla czy gąbki.

Pędzel

Będzie nieodzowny, jeśli kupiłaś podkład mineralny w proszku. Istotna jest jego forma - do aplikacji minerałów wybierz pędzel typu kabuki lub flat top. Bez względu na wybór typu pędzla i rodzaju jego włosia, powinien on być gęsty i zbity. Warto zacząć od spryskania pędzla mgiełką wody termalnej - dzięki temu znacznie mniej kosmetyku zostanie wchłonięta przez narzędzie. Po nabraniu podkładu, koniecznie pozbądź się jego nadmiaru, lekko uderzając pędzlem o stół, trzonkiem do dołu. Nakładaj okrężnymi, delikatnie wcierającymi ruchami od wewnętrznej, do zewnętrznej części twarzy.
Powyższe pędzle będą doskonałe także do aplikacji płynnych i kremowych podkładów, gdy chcemy uzyskać lepsze krycie. Z jedną różnicą: w tym przypadku rozprowadzamy je ruchem stemplującym, tak, by produkt dobrze wtopił się w skórę. Nie nakładaj podkładu bezpośrednio na narzędzie - nałóż porcję na grzbiet skóry, lekko rozmieszaj i dopiero wówczas zanurz pędzel.
Z pewnością spotkałaś się także z płaskim pędzlem w kształcie języka. Nadaje się on do aplikacji płynnych podkładów, lecz wymaga większej czujności - nakładając niewprawną ręką łatwo o smugi.

Gąbka

W drogeriach znajdziesz zatrzęsienie kształtów i tekstur - od legendarnego już beauty blendera po płaską, kwadratową gąbeczkę. Najlepiej po prostu wypróbuj kilka z nich, dzięki czemu znajdziesz najwygodniejszy dla siebie rodzaj i miękkość. Na pewno warto zwrócić uwagę na kuliste modele z "dzióbkiem", dzięki którym jedną stroną z łatwością wklepiesz kosmetyk, a drugą dotrzesz w trudno dostępne miejsca (np. pod skrzydełkiem nosa). Świetnie sprawdzą się też do rozprowadzania korektora. Użycie wody przed zastosowaniem sprawdza się także tutaj - jednak gąbeczkę należy dokładnie zmoczyć, by zwiększyła swoją objętość, a następnie całkowicie odcisnąć nadmiar wody. Podobnie, jak w przypadku pędzla, aplikuj kosmetyk najpierw na grzbiet dłoni, a następnie rozprowadzaj na twarzy ruchem stemplującym.
Aplikując płynny podkład w ten sposób, zwiększysz jego stopień krycia i zyskasz pewność, że dobrze "stopi się" z Twoją skórą.
To akcesorium sprawdzi się także w aplikacji treściwych, mocno kryjących podkładów w sztyfcie lub kompakcie.

Szczoteczka

To w zasadzie pędzel, tyle że w niestandardowym, łyżkowatym kształcie. Jest stosunkowo nowym na rynku narzędziem i nie każda z nas zdążyła się do niego przekonać. Wybierając swój egzemplarz zwróć uwagę na włosie: w dobrej jakości szczoteczce jest ono bardzo gęste, miękkie, równo przycięte i zbite. Służy do rozprowadzania podkładów płynnych - w odróżnieniu od klasycznego pędzla, w tym przypadku kosmetyk rozprowadzamy ruchem rozcierającym. Warto rozważyć tę opcję, jeśli zależy Ci na efekcie średniego krycia. Nieco trudniej jest nałożyć produkt równomiernie - stosowanie wymaga wprawy.

Na koniec ważna uwaga - niezależnie od rodzaju akcesorium, jaki wybierzesz - pamiętaj o regularnym myciu i przechowywaniu w suchym miejscu. W przeciwnym razie stanie się siedliskiem brudu i bakterii, a tego z pewnością nie chcesz nakładać na swoją twarz.

 

Czytany 120 razy

© 2018 Drogerie Jasmin. All Rights Reserved.