Dobre rady

Warto wiedzieć

poniedziałek, 29 październik 2018 19:30

Antysmogowa pielęgnacja – klucz do zdrowej skóry

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Antysmogowa pielęgnacja – klucz do zdrowej skóry
   

Powietrze, którym jesteśmy zmuszeni oddychać w dużych miastach jest specyficzną mieszanką spalin i kurzu, zawierającą m.in. pyły niskocząsteczkowe, ciężkie metale, dwutlenek siarki i tlenki azotu. Nic dziwnego, że mieszkanki większych aglomeracji dużo częściej skarżą się problemy z cerą. Ich skóra jest narażona na szereg zanieczyszczeń. W wyniku czego szybciej się starzeje, ma większą skłonność do rozszerzających się i pękających naczynek, przesusza się i łuszczy. Na szczęście można temu zapobiegać. W odpowiedzi na narastający problem, firmy kosmetyczne przygotowały specjalistyczne formuły kosmetyków, które pomogą w walce o zdrową i promienną skórę.

Oczyszczanie to podstawa
Odpowiednie oczyszczenie jest pierwszym i kluczowym krokiem, bez którego nie można mówić o skutecznej pielęgnacji. Nie wystarczy niedbałe przetarcie twarzy tonikiem, skórę należy bardzo dokładnie domyć ze wszystkich zanieczyszczeń, które osiadły na niej w ciągu dnia. Kosmetyki do demakijażu dobierz do rodzaju cery, jednak w przypadku pielęgnacji antysmogowej zwróć uwagę na te z dużą zawartością antyoksydantów. Nie zapominajmy również o regularnym stosowaniu peelingu, który doskonale przygotuje skórę do dalszej pielęgnacji.

Antyoksydanty najskuteczniejsza broń
Głównym czynnikiem, który powoduje niekorzystne zmiany w skórze, jest stres oksydacyjny, na który szczególnie są narażone mieszkanki dużych miast. Z pomocą przychodzą kosmetyki dotleniające i typowe antyoksydanty. Wybierając produkty zwróć szczególną uwagę na te posiadające w składzie aktywne cząstki tlenu, koenzym Q10, witaminy C, A i E. Spowolnią starzenie, chronią skórę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, a przede wszystkim pozwolą odzyskać blask i witalność.

Pamiętajmy, że każdy, nawet najlepszy kosmetyk nie zadziała skutecznie, jeśli nie będzie stosowany regularnie. Wypracuj nawyki. Sięgaj po ulubione serum lub krem zawsze po umyciu twarzy. Nie omijaj kosmetyczki, ona nie tylko zagwarantuje Ci chwilę relaksu po zabieganym dniu, ale również pomoże skuteczniej walczyć o zdrowie Twojej skóry.

Czytany 1422 razy

© 2018 Drogerie Jasmin. All Rights Reserved.