Dobre rady

Warto wiedzieć

niedziela, 25 listopad 2018 20:05

Aktywny węgiel – oczyszczające panaceum

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Aktywny węgiel – oczyszczające panaceum
   
|||| |||| ||||

Posiada wyjątkową zdolność pochłaniania i wiązania cząsteczek. Jest szczególnie cenny w przypadku trudnych i zanieczyszczonych skór, ponieważ doskonale "wymiata" toksyny. Absorbuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i nadmiar sebum, oczyszcza skórę głowy, odświeża włosy, wybiela zęby.

Idealnie matowi i detoksykuje. Nie powoduje podrażnień, a wręcz je łagodzi. Ten zabawienny surowiec, to nic innego jak aktywny węgiel. W 100% naturalny składnik, który posiada szereg cennych właściwości.

* Oczyszcza skórę
Dzięki swojej specyficznej, porowatej strukturze ma wyjątkową zdolność pochłaniania i wiązania cząsteczek. Dlatego poleca się jego stosowanie w przypadku trudnych, trądzikowych i zanieczyszczonych skór. Idealnie wchłania toksyny, absorbuje zarówno wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, nadmiar sebum jak i doskonale radzi sobie z zalegającym, zrogowaciałym naskórkiem. Z tego powodu często możemy go spotkać we wszelkiego rodzaju peelingach i maskach oczyszczających.

* Leczy i łagodzi
Kosmetyki na bazie węgla aktywnego, ze względu na jego szczególne właściwości, mają silne działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i kojące. Zmniejszają obrzęki, opuchliznę i swędzenie po ukąszeniach owadów. Skutecznie rozjaśniają skórę, dodając jej blasku. Mogą być też z powodzeniem stosowane jako wspomaganie leczenia grzybic.

* Wybiela zęby
Węgiel aktywny, pomimo niezaprzeczalnego faktu, że sam jest czarny, skutecznie wybiela zęby, nie uszkadzając przy tym szkliwa. Po prostu, w nieagresywny sposób pochłaniania związki garbnikowe z powierzchni zębów, które odpowiadają za ich nieestetyczny kolor. Myjąc zęby pastami na bazie tego składnika, pozbywamy się osadu, który pozostawia m.in. kawa i herbata. Dodatkowo chronimy je przed próchnicą.

* Oczyszcza włosy i zapobiega powstawaniu łupieżu
Ten osobliwy składnik doskonale sprawdza się w pielęgnacji włosów, szczególnie tych przetłuszczających się. Ma silne działanie oczyszczające, dlatego po jego zasosowaniu włosy są widocznie lżejsze i mają zwiększoną objętość. Zmniejsza, a nawet eliminuje problem łupieżu i co istotne - łagodzi swędzenie.

 

Biały węgiel – nowy trend

Nazwa dość konrowersyjna, ale ma swoje logiczne wytłumaczenie. Kryją się pod nią dwa różne składniki, choć o podobnych właściwościach. Jeśli szukasz któregoś konkretnego, dobrze przeanalizuj skład produktu.

* Binchotan, to specjalna odmiana drzewnego węgla, wytwarzanego w tradycyjny sposób, z gałęzi japońskiego dębu. Ma delikatnie biały odcień i charakteryzuje się wyjątkowo silnymi właściwościami absorpcyjnymi. Jest z powodzeniem wykorzystywany w pielęgncji skór wrażliwych, zatem uzupełnia wachlarz zastosowań tradycyjnego, czarnego węgla.

* Pod nazwą "biały węgiel" możemy spotkać także mieszaninę węgla aktywnego z białą glinką. Dzięki takiemu połączeniu produkt nabiera nie tylko białego koloru, ale i zyskuje dodatkowe właściwości. Biała glinka uzupełnia działanie węgla, dzięki czemu produkty na bazie tej mieszanki mają zarówno silniejsze działanie detoksykujące, jak również łagodzące i przyspieszające gojenie.

 

Małgorzata Zdziebko-Zięba

Czytany 1594 razy

© 2018 Drogerie Jasmin. All Rights Reserved.